Kominík

Kominík vám na dosah

Komín najdeme u každého domu. Právě komín totiž tvoří průduch, jímž jdou spaliny ven z interiéru. Komín jako takový má svá specifika a musí být postaven podle daných norem. Jednou ročně musí přijít kominík a komín zkontrolovat. Děje se takto především proto, že komín může být zanesen dehtem a spalinami, jež mohou být zažehnuty a dochází k rozlehlým požárům, které jsou úplně zbytečné. Proč tedy riskovat a dávat všanc celý svůj dům, když mnohem lepší je povolat zkušeného kominíka. U nás najdete databázi skutečných kominických mistrů. Stačí si vybrat jen toho správného.

Certifikovaní kominíci a jejich služby

Nechat si přijít kominíka změřit množství spalin v komínu může každý člověk, který navštíví naši webovou prezentaci. Fajnpoptávka.cz nabízí mnoho certifikovaných kominíků, kteří vám udělají revizi komína. Rozhodně by komíny měli prohlížet certifikovaní kominíci, již mají certifikát pro vykonávání této činnosti. Kominíci bez certifikátu by neměli v žádném případě mít s vaším komínem cokoli společného. I vy se tímto vystavujete riziku vzplanutí právě vašeho komína. Nehledě na to, že pro pojišťovnu je vždy směrodatné posouzení, které vám dodají pouze certifikovaní kominíci.

Kominíci s nejlepšími referencemi

Při výběru kominíků byste vy jako majitel nemovitosti měl bezesporu dbát i na cenu celkové inspekce a na její preciznost. Někteří kominíci řeší prohlídku komínu jen papírově, což není optimální. I na tento fakt by si měl majitel domu dát velký pozor. Všechno je vhodnější precizně zkontrolovat, aby nedocházelo k nějakým nesrovnalostem. Riziko požáru se díky kontrole snižuje na minimum.